top of page
  • Writer's pictureDeineko Photography

Скільки триває фотосесія або як встигнути задумане і не втомитися

Updated: May 31, 2023


Скільки триває фотосесія?


Це питання зазвичай задають собі всі, хто планує замовити зйомку у професійного фотографа. Часто зйомочний пакет обирають за ціною, хоча я, наприклад, маю невелику різницю між пакетами зйомок. Адже вважаю, що моя робота проходить не лише на знімальному майданчику, а час на попередні обговорення з клієнтом, підготовка до зйомки мало залежить від фактичного часу зйомки.


Думка, яку я іноді чую “Та що там робити цілу годину? Хіба 10 фоток так довго робити?”. Звісно, в епоху шаленого розвитку технологій, фільтрів в смартфонах і штучного інтелекту, багато процесів пришвидшилось, спростилось, нівелювалося.


Проте процес перевдягання чи розстановки декорацій, перестановка освітлюваної техніки, і просто чашка чаю перед роботою лишаються ручними і потребує часу.


Якщо зйомка в студії під запис, слід брати під увагу час на роздягання, підбір освітлення, зміну фонів, налаштування комунікації між моделями та фотографом. А час в студії лімітований.


Розкіш і приємність, коли у фотограф має свою студію або ж зйомка проводиться на виїзді, тоді часові рамки не такі критичні.


Також слід пам'ятати про час для макіяжу. Якщо фотограф працює зі своїм візажистом, він сам вносить цей час в послугу, проте, якщо модель користується послугами власного візажиста, варто завчасно спитати, скільки потрібно часу на мейк та зачіску, щоб встигнути на саму зйомку.


При зйомці в студії час іде зміна фону, світлового обладнання, реквізиту. Якщо зйомка вдома, то потрібний час не переміщення речей, підбору аксесуарів. А при роботі з дітками - ще й час на встановлення контакту, на “холосту” комунікацію без проведення зйомки.


Скільки часу потрібно на приватну фотосесію?


  • годинна сесія підходить для створення 3-4 бізнес-портретів, поповнення аватарок для однієї-двох соціальних мереж. Так саме так - кількох - адже в годинній сесії поповнити тіндер та лінкедін на жаль не вдасться😊

  • однієї години вистачить для 2х образів з дитинкою - саме час перевдягтися, познайомитися з фотографом і погратися і попозувати.

  • одна година - це час, за який можна створити кілька тематичних листівок-світлин для подарунку бабусі або іншим родичам

  • годинний пакет - це зйомку 1 продуманого образу

  • двогодинна сесія буде доречною, коли маємо до опрацювання 2-3 ґрунтовних образи

  • зйомка родини з 4 і більше осіб в різних комбінаціях для цього теж варто відвести 2 години

  • прогулянка з постановочними світлинами теж займе близько 2 годин


Тут я маю пояснити різницю між перевдяганням і образом. Образ включає зміну зачіски, доопрацювання костюму (наприклад, викласти довгу сукню) переміщення в нову локацію, принципова зміна освітлення. Перевдягання ж - це, наприклад, зміна літньої сукні на футболку з джинсами.

Фотосесія - це не марафон. Фотограф не бігає цілу годину клацаючи затвором. Роботи набагато більше - це і вміння розговорити, розслабити, виставити світло, зааранжувати простір і в потрібний момент натиснути спуск. Фотосесія - це спільний приємний робочий час як для моделі так і для фотографа. Так, так для обох - робочий і приємний.


Для звичайної зйомки 2 години - оптимальний час, після якого вже може відчуватися втома, якщо ви тільки не професійна модель.


Стосовно діток бувають різні ситуації. Іноді дитинка засинає по дорозі в студію. Будити її не хочеться, а час іде. В цей час найкраще познімати маму з татом, а часу одразу взяти 2 години. Або ж дитинці в новому просторі потрібно час на адаптацію. І одразу зніматися вона не хоче.

Хоча, часом буває і навпаки - перші пів години дитині цікаво і ново, а потім вже “мама, хоцю додому”. Загалом я стараюся знімати дітей у грі чи комунікації з батьками. Тоді і дитині комфортніше і на світлини потрапляють природні щирі емоції на світлинах.


Спеціальні ж художні образи можуть потребувати і більше часу.


Мій улюблений стиль роботи - лайф-стайл. Я люблю ловити, підглядати, а потім обирати найкращі кадри разом із моделями. Час прогулянки, час налаштування - він проходить швидко.


То ж, головне зрозуміти, що хочеться отримати в результаті сесії, прорахувати бюджет, оговорити нюанси та бажання з фотографом, підготуватися та дотримуватися обраного плану.


А тоді … розслабитися і прокайфувати. Адже фотосесія - це приємність

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page