top of page
  • Writer's pictureDeineko Photography

Навички UX/UI - творчість чи математика?

Updated: Aug 16, 2023

Що ж, можу зробити невеликий видих.


На цьому тижні я закінчила на Coursera 3-місячну програму з D-marketing та E-commerce. Доповнила скарбничку своїх скілів ще однією складовою.


Спершу здалося, що я просіла в безпосередніх навичках дизайну, слідкуванням за трендами та оновленнями Фігми, проте вивчення цифрової комерції, завдань Є-маркетингу, роботи з ЦА на різних рівнях воронки продажів та аналізу даних наповнило мене глибшим розумінням процесів UX/UI.Адже UX - про зручність для користувача та прибутковість власника бізнесу. A UI - про красу та естетику користувача і прибутковість власника бізнесу.


І мені це подобається робота за цими двома напрямками. Досліджувати ЦА, шукати її мотивації та pain points, будувати шлях клієнта, створювати та розвивати канали комунікації. В першу чергу, візуальні. І на цій частині шляху і входять уміння дизайнера як такі. Робота з візуалом це створення сайтів, лендінгів, сервісів, наповнення змісту соц мереж, банери, афіші пошук/виготовлення фотографічного матеріалу.


Наступний етап в роботі дизайнера- переведення красивої роботи в машину, що працює. Хоча, з no-code платформами можна охопити й цю частину процесу.


Але є ще кілька підводних каменів професії. Вагомим компонентом роботи UX/UI відділу є аналіз. Чи то проведення як такого, чи вміння застосувати результати роботи відділу маркетингу.


Аналіз присутній на всіх етапах роботи над проектом. Від виявлень потреб, тестування базового функціоналу чи візуальних рішень, до аналізу фінансових показників роботи сервісу, додатку чи платформи.


Зізнаюся, аналіз - став для мене найскладнішим розділом курсу. Але я дуже рада, що близько познайомилися з цією частиною. Завдяки цьому я зможу орієнтуватися в основних показниках і знатиму, де шукати складніші інструменти аналізу. (Але все ж краще - шукати спеціаліста).


Що ще має знати дизайнер? Звичайно, англійську мову. Як мінімум. І добре було б мати навички копірайтингу, знати закони створення історії, вміти її будувати. І не лише у вигляді тексту. Структура header-body-footer, тобто завя'зка-основна частина-розв'язка - актуальна і в роликах тіктока та інстаграм профілі в цілому.


Ще мені подобається підрозділ - мікрокопірайтинг - це лаконічні та зрозумілі написи на кнопочках, хлібних крихтах, підписах і т.п.


Ну і не забуваймо про роль юікс-юайера в комунікації з іншими учасниками команди. Чим менша компанія, тим ближча комунікація з замовником, спонсорами чи іншими відділами.


Словом, UX/UI дизайнер - людина-оркестр, що як мінімум має знати, як грати на всіх інструментах ансамблю. Професія вимагає все більше і більше умінь, що раніше належали до окремих професій.


Що ж, а я набираю повітря для нового вдиху - і знову поринаю в дослідження трендів та покращення технічних навичок.

Comments


bottom of page